Senecio Rowleyanus – starček

Kód: 383
449 Kč 390,43 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)

Průměr závěsného květináče je 14cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Senecio rowleyanus (česky starček) je jemná, převislá rostlina s téměř metrdorůstajícími dlouhými stonky. Jeho charakteristickým rysem jsou neobvyklé kapkovité listy o něco větší než hrách. Tato původní rostlina pochází z Jižní Afriky a patří do čeledi Asteraceae. Angličané ji díky své specifické struktuře nazývají perlovým řetízkem. Na dlouhých tenkých výhoncích podobných vláknům jsou nepravidelně uspořádány sférické listy. Malé, zelené listové čepele ukazují prožek vodnaté tkáně, který působí jako speciální „okno“ usnadňující pronikání světla do listu. Je to krásná, jemná a výjimečně dekorativní rostlina, ideální pro pěstování doma. Tento starý muž udělá nejvíc parády jako závěsná rostlina.

Požadavky na pěstování
Starček vyžaduje umístění na světlém a slunném místě. Vyžaduje mírnou zálivku a před dalším zalitím by měla půda dobře proschnout. Během vegetačního období pravidelně přihnojujeme hnojivem na pokojové rostliny. Jelikož se jedná o sukulent, vyžaduje propustný substrát ze směsi univerzální zeminy a písku. Snáší pravidelný přísušek a nesnáší přemokření. Pro podporu růstu přispívá časté rosení na list a mírná vlhkost substrátu v období od jara do podzimu.

Přesazování sukulentů
Rostliny, které jsou předmětem prodeje jsou zasazeny v rašelinovém substrátu, který ze své přirozenosti má schopnost absorbovat a zadržovat větší množství vody. Proto doporučuji rostlinu po doručení přesadit do substrátu vhodného pro sukulenty a kaktusy. Starček může zůstat i v tomto rašelinovém substrátu, ale potom musíme dávat dobrý pozor na zálivku a radši místo ní rostlinu rosit.

Průměr závěsného květináče je 14cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
Hmotnost: 1 kg
A: Senecio
D: NL

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: