Neem Azal

Kód: 232
Tip
Značka: Biocont
219 Kč 180,99 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.7.2022

NeemAzal T/S je selektivní biologický insekticidní přípravek pro ochranu rostlin před škůdci

Detailní informace

Detailní popis produktu

Účinná látka: azadirachtin 10,6 g/l

Popis:

NeemAzal T/S je selektivní biologický insekticidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu určený k ochraně rostlin zejména mandelinky bramborové v bramborách, mšic na zelenině, smutnic v okrasných rostlinách a housenek bělásků, píďalek, můry zelné atd. Lze použít v ekologickém zemědělství.

Působení přípravku:
Azadirachtin – účinná látka – pochází z výtažku tropické rostliny Azadiracha indica, funguje už při nepatrném množství jako regulátor růstu hmyzu a při vyšších koncentracích působí jako repelent, antifidant, toxicant a sterilant. Mezi výhody azadirachtinu patří jeho velmi nízká toxicita vůči savcům a jiným necílovým organismům. Přípravek proniká do listů a je částečně distribuován v rostlině. Škůdce se orálně kontaminuje požerem nebo sáním. NeemAzal T/S zastavuje požerovou aktivitu škůdců, ti během několika hodin po aplikaci přípravku přestanou být aktivní a tudíž neškodí. Larvy škůdců reagují inhibicí žíru a vývoje a následnou mortalitou. Imága (brouci) vykazují také inhibici žíru, neplodnost a v menší míře mortalitu. Výhodou této účinné látky je, v závislosti na způsobu aplikace a dávce, dlouhodobá účinnost a nepřítomnost reziduí hlavních biologicky aktivních látek.

Dávkování:
> brambor (mandelinka bramborová) 2,5 ml / 0,3 – 0,7 l vody / 10 m2 / OL 4 dny (postřik dle signalizace na raná stádia larev – maximálně 2 postřiky v intervalu 7 dní)
> špenát (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,6 – 0,8 l vody / 10 m2 / OL 7 dní (postřik na mladé larvy od začátku jejich výskytu; maximálně 3 postřiky v intervalu 7 – 10 dní)
> hlávkové zelí, kapusta (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,5 – 0,8 l vody / 10 m2 / OL 3 dny (postřik na mladé larvy od začátku jejich výskytu; maximálně 3 postřiky v intervalu 7 – 10 dní)
> kořeninové rostliny kromě pažitky (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,5 – 0,8 l vody / 10 m2 / OL 14 dní (postřik na mladé larvy od začátku jejich výskytu; maximálně 3 postřiky v intervalu 7 – 10 dní)
> tykev, okurka, cuketa, baklažán, rajče (žravý a savý hmyz) 3 ml / 0,8 – 1 l vody / 10 m2 / OL 3 dny (postřik na mladé larvy od začátku jejich výskytu; maximálně 3 postřiky v intervalu 7 – 10 dní)
> okrasné rostliny (smutnice) 15 ml / 3 l vody / 1 m2 / OL 0 dny (zálivka na mladé larvy od začátku jejich výskytu; maximálně 4 postřiky v intervalu 7 – 14 dní) – s úspěchem používám při výskytu svilušek a dalších škůdců.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologická ochrana
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení