Dieffenbachie Compacta

Kód: 496
149 Kč 129,57 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Průměr květináče 12cm

Výška rostliny včetně květináče je 35cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Atraktivní pokojová rostlina s nádhernými dvoubarevnými listy. Diffenbachia se přirozeně vyskytuje v tropickém pásmu Jižní a Střední Ameriky. Odrůda ‘Camille’ tvoří husté, bujné shluky, dosahující výšky 60-90 cm a šířky 50-60 cm. Má silné, vyvýšené výhonky, na nichž jsou vsazeny honosné, kopinaté, špičaté listy. Krémově zbarvený střed listové čepele krásně kontrastuje s tmavě zelenými, širokými, nepravidelnými okraji. Diffenbachia maculata ‘Camille’ je oslnivá, mimořádně účinná dekorace interiéru.

Nároky na pěstování
Dieffenbachia maculata dává přednost světlým místům s rozptýleným světlem. Půda by měla být úrodná, dobře odvodněná, mírně vlhká. Rostlina by měla být zalévána pouze tehdy, když je vrchní vrstva substrátu zcela suchá. V létě by mělo být zalévání hojné, zatímco v zimě by mělo být výrazně sníženo. Převařená, odstátá voda nebo dešťovka bude ideální. Diffenbachia je velmi náchylná na průvan a přemokření. V létě by optimální teplota měla být 20–25 ° C, v zimě 18–21 ° C. Od března do října ji přihnojujeme hnojivem pro pokojové květiny. Diffenbachia miluje vysokou vlhkost vzduchu, proto se doporučuje časté rosení.

Dieffenbachie jsou jedovaté, proto dáváme pozor při kontaktu s jejími šťávami, při kontaktu s kůží a sliznicemi může způsobovat otoky. Umístíme z dosahu malých dětí a domácích mazlíčků.

Průměr květináče 12cm

Výška rostliny včetně květináče je 35cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
Hmotnost: 0.2 kg
A: Dieffenbachia
D: NL

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: