Calathea Medallion

Rostliny jsou dodávané v květináči o průměru 12cm a výšce cca 40cm.

349 Kč 303,48 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Calathey pochází ze Střední a Jižní Ameriky z tropických pralesů. Tento kultivar se jmenuje podle svých kulatých listů, které příroda namalovala jako hotové umělecké dílo. Může dorůst do výšky 40-60cm a šířky 30-40cm.

Calathey mění polohu listů podle toho, jak se otáčí za sluncem. K večeru má listy vzpřímené nahoru a vypadají jako ruce vztažené k modlitbě.

Má ráda světlé, slunečné nebo polostinné místo, ideálně na východním okně, kde ještě nemá ranní slunce takovou sílu a tak listům neublíží. Nemá ráda průvan a prudké střídání teplot. Dobře roste v teplotách 18-25°C a má ráda vzdušnou vlhkost. Doporučuje se denně rosit převařenou odstátou vodou a květník s rostlinou postavit na podmisku s oblázky, do které nalijeme vodu, která se bude odpařovat a dělat rostlině příjemné klima.

Doporučuje se do substrátu přimíchat 20-40% perlitu, keramzitu nebo vermikulitu. Substrát je vhodné udržovat vlhký, nikoli mokrý. V průběhu vegetace přihnojujeme 1x za 14dní poloviční dávkou hnojiva pro pokojové rostliny.

Rostliny jsou dodávané v květináči o průměru 12cm a výšce cca 40cm. Po doručení doporučuji přesadit do vzdušnějšího substrátu.

Kód Kód: 203
Kategorie: Rostliny
Hmotnost: 0.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: